Bize Ulaşın: 90-352-222-4142

Lalezade Cad. No:46 Melikgazi/KAYSERİ Haritada bak

Beyin Cerrahisi

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi, bir diğer deyişle Nöroşirürji, merkezi ve periferal sinir sistemi bozukluklarının mekanik müdahale yoluyla tedavisini yapan bir cerrahi uzmanlık dalıdır. Bu dalda uzmanlık alan tıp doktorlarına da Nöroşirürjiyen denmektedir. Bu uzmanlık eğitiminin sonrasında daha üst ihtisas dalları olarak spinal, fonksiyonel, tümör, vasküler, pediatrik nöroşirürji gibi dalları da vardır.

Tıbbın en cok dikkat ve tecrübe isteyen dalı sayılır. Bu durum, kliniklerde; yüksek teknoloji, bilimsellik ve deneyimli bir ekiple çalışmayı zorunlu kılmaktadır.

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi yani Nöroşirürji günümüz tıbbının dinamik ve sürekli gelişen alanlarından birisidir. Bu alandaki yeniliklerin ve ileri teknolojinin referans kliniklerinden biri olan Özel Erciyes Hastaneleri Nöroşirürji Kliniği, gerek beyin gerek omurilik ve gerekse de sinir cerrahisi konularında alanında kaliteli, deneyimli ve özellikli tanı ve tedavi hizmeti sağlamaktadır.

Uluslararası düzeyde üniversitelerde eğitimlerini tamamlamış, en seçkin hastanelerde görev almış akademisyen hekimlerden kurulmuş olan ekibimiz, özel eğitim görmüş hemşire, teknisyen, fizyoterapist ve diğer çalışanlarımız ile, olası durumlara en hızlı ve en doğru şekilde müdahale edebilmektedir.

Hastanemizde özellikli beyin ameliyatları da dahil olmak üzere tüm beyin, omurilik ve sinir ameliyatlarının yapılabilmesi için gelişmiş teknik alt yapı ve donanım mevcuttur. Nöroşirürji bölümümüz; tüm dahili bölümler ve yoğun bakımın tam bir koordinasyonu ile çalışmaktadır. Kliniğimize 24 saat acil şartlar altında dahi başvuran hastalarımıza anında müdahale edilebilmekte ve tüm Nöroşirürji ameliyatları yapılabilmektedir.

Ameliyat odalarındaki monitörlerden gerekirse yoğun bakımdaki hasta verileri de izlenebilmektedir. Ameliyathanelerde monte edilmiş özel kameralar vasıtasıyla yapılan özellikli ameliyatlar kapalı devre ile konferans salonundan, internet bağlantısı ile dünyanın herhangi bir merkezinden izlenebilmektedir.

 Nöroşirürji Kliniğimizde,

 • Beynin ya da omurilik dokusunun içinden kaynaklanan veya ona dışarıdan basarak sorun oluşturan tümörler,
 • Beyin dokusunu ya da omuriliği besleyen damarlarda balonlaşma (anevrizma),
 • Arteriovenöz malformasyon, kavernom gibi rahatsızlıkları,
 • Karotid stenozu denilen boyun damarlarındaki daralmalar,
 • Doğumla birlikte olan meningomyelosel gibi sinir sisteminin oluşumu sırasında gelişen rahatsızlıklar, hidrosefali adı verilen ve kabaca beyin boşluklarındaki sıvı miktarının artışı, ayrıca doğuştan kafatasındaki şekil bozukluklarının tedavisi,
 • Bel fıtığı (Lomber disk hastalığı) ve Boyun fıtığı (Servikal Disk hernileri) başta olmak üzere her türlü omurga hastalıkları,
 • Kafa ve omurilik yaralanmaları,
 • Periferik sinir denilen kol ve bacak sinirlerinin her türlü sıkışması, travma ve kesikleri, tümörlerinin cerrahi tedavisi
 • Beyin damarlarının tıkanıklıkları
 • Beyin kanamaları
 • Ağır epilepsi (sara) hastalığı ve Parkinson hastalığı gibi nörolojik hastalıkların ve OKB (obsesif kompulsif bozukluk) gibi bir takım psikiyatrik hastalıkların cerrahi tedavisi
 • Trigeminal nevralji,ağır kanser ağrıları, tik hastalığı (hemifasiyal spazm) gibi hastalıkların cerrahi tedavisi. (Fonksiyonel nöroşirürji)

gibi özellikli ameliyatlar çok yüksek başarı oranı ile yapılabilmektedir

Kliniğimizde sosyal güvenlik sistemlerine tabi olan her hastanın tedavisi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra özel sağlık sigortası olan hastalar da sorunsuz bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Op.Dr. Eser BERKYÜREK

Hakkında
Ünvan / İsim – Soyisim Op.Dr. Eser BERKYÜREK
Çalıştığı Birim Beyin Cerrahi
Dogum Yeri / Yıl
Mezun Oldugu Okul / Yıl
Uzman Olduğu Klinik / Yıl -
Yabancı Dil -
E-posta

Op. Dr. Mehmet MERAL

Hakkında
Ünvan / İsim – Soyisim Op. Dr. Mehmet MERAL
Çalıştığı Birim Beyin Cerrahi
Doğum Yeri / Yıl Trobzon / 1966
Mezun Olduğu Okul / Yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi / 1990
Uzman Olduğu Klinik / Yıl Erciyes Üniversitesi Beyin

Op.Dr. Eser Berkyürek

Hakkında
Ünvan / İsim – Soyisim Op. Dr. Eser BERKYÜREK
Çalıştığı Birim Beyin – Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı
Doğum Yeri / Yıl İskenderun / 1975
Mezun Olduğu Okul / Yıl Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi / 1999
Uzman Olduğu Klinik